Тимът на Лийдс Юнайтед, където играе българският национал Илия Груев-младши,

...

Гол на Адам Армстронг лиши Лийдс с Илия Груев от място във Висшата лига от другия сезон

Тимът на Лийдс Юнайтед, където играе българският национал Илия Груев-младши, загуби от Саутхямптън с 1:0 в последния плейофен дуел за влизане във Висшата лига и не съумя да завоюва място в британския футболен хайлайф.

Груев бе титуляр и игра цялостен мач за тима на Лийдс по време на решителния конфликт на стадион „ Уембли “ в Лондон.

Победният гол за Саутхямптън бе дело на Адам Армстронг в 24-та минута на срещата, а футболистите на " белите " претърпяха четвърто следващо проваляне във заключителен мач от плейофите.

Армстронг бе покрай второ попадение във вратата на Лийдс в 45-та минута, само че вратарят Илан Меслие отрази удара му.

Малко след почивката Крисенсио Съмървил получи добър пас в офанзива за йоркширци и стреля, само че прати топката над вратата на Саутхямптън.

Самюел Едози пък пропусна отлична опция „ светците “ в 68-та минута, последвана от нов късмет и за Лийдс в 84-та, когато Даниел Джеймс удари греда.

Джеймс можеше да изравни за Лийдс в четвъртата минута на добавеното време на дуела, само че не съумя да преодолее вратаря на съперника Алекс Маккарти и футболистите на Саутхямптън ликуваха.