Тимът на Литекс се класира много трудно за 1/16-финалите за

...

Литекс се измъкна в Дреновец

Тимът на Литекс се класира доста мъчно за 1/16-финалите за Купата на България, откакто победи с 2:1 Дреновец в гостуването си от предварителния кръг. Играчите на Живко Желев стигнаха до триумфа след продължение на " Арена Дреновец ". Георги Мариянов се трансформира в воин за " оранжевите ". Десетката на Литекс означи и двата гола за своя тим. Той първо беше прецизен в 10-ата минута, след което донесе триумфа с тъкмо изпълнена дузпа в 95-ата минута. Преди това Георги Тодоров изравни за наслада на към 500 почитатели на домакините, които сътвориха отлична атмосфера за игра. Босът на гостите Величко Дихонов също остана впечатлен от ситуацията.

Съставът от Ловеч обаче трябваше да трепери за класирането си напред, защото второто продължение игра с човек по-малко. Причината по тази причина е, че Радослав Живков беше изпъден поради два жълти картона.
Следващият кръг Литекс приема Монтана в борба за 1/8-финалите.

Дреновец - Литекс 1:2
0:1 Мариянов (10)
1:1 Тодоров (68) 1:2 Мариянов (95-д)