Тимът на Литекс разби с 3:0 Несебър в мач от

...

Томи Йорданов с гол и асистенция за Литекс

Тимът на Литекс разруши с 3:0 Несебър в мач от 24-ия кръг на Втора лига. " Оранжевите " надиграха своя съперник, който приключи срещата с 10 индивида. Добромир Бонев (18), Томислав Йорданов (53) и Иван Митрев (89) бяха точни за домакините на градския стадион в Ловеч. Джунейт Али от гостите пък беше изпъден в 85-ата минута.

Първата част беше напълно за играчите на Живко Желев, които поведоха в 18-ата минута. Томи Йорданов откри с диагонален пас Бонев, който даде задатък на Литекс.
В 25-ата минута домакините желаеха дузпа, само че такава не беше отсъдена. Първият изстрел към вратата на домакините беше в 41-ата минута, когато Никола Дамянов стреля, а Петър Петров мазета в корнер.
През второто полувреме срещата стана двуостра, само че множеството положения бяха за Литекс. Йорданов удвои с прекрасен изстрел отдалеко в 53-ата минута, а пет минути преди края Али спъна откъсващ се нападател и получи втори жълт картон, оставяйки Несебър с 10 индивида. Секунди преди края Митрев също се разписа след подаване на Кристиян Тафраджийски, който влезе запаса.

Литекс остана на пето място с 38 точки, а четвъртият от ЦСКА 1948 има пет повече. Несебър остана на 12-то място с 23 точки. Втора лига 24 кръг, събота 13 април  Литекс 3:0краен резулат  Несебър