Тимът на Левски Лукойл спечели редовния сезон в НБЛ и

...

Левски Лукойл спечели редовния сезон

Тимът на Левски Лукойл завоюва постоянния сезон в НБЛ и ще стартира плейофите като №1. Столичани не демонстрираха благосклонност към младия състав на Академик (София) и го победиха изрично със 78:57 в зала “Триадица”. Така “сините” събраха 18 победи и 6 загуби, до момента в който гостите в днешния дуел приключват с 10 победи и 14 провали, които им отреждат шестото място в класирането.

Николай Стоянов изигра мощен мач за спечелилите и приключи с 20 точки за 23 минути игра. Павлин Иванов вкара 13, Омари Гудул добави 11 плюс 12 битки, а Крис Минков завърши с 10 точки. Треньорът на домакините Тити Папазов даде отмора на част от играчите си, като Кийт Клантън и Асен Великов не записаха игрови минути, а от останалите баскетболисти само Павлин Иванов и Омари Гудул играха по повече от 30 минути.

Цветомир Чернокожев бе най-резултатен за Академик с 19 точки.