Тимът на Кариана (Ерден) изхвърли Царско село от Купата на

...

Кариана разби Царско село за Купата

Тимът на Кариана (Ерден) изхвърли Царско село от Купата на България. На стадиона в Ерден домакините разрушиха с 3:0 гостите от столицата и станаха първият осминафиналист в шампионата. Попаденията бяха дело на Стоян Предев (6), Ангел Бастунов (31) и Цветомир Тодоров (74). Играчите на Веселин Великов надиграха своя съперник и справедливо не престават напред, откакто изхвърлиха първия първокласен състав от конкуренцията. Преди това Кариана победи с 2:1 след продължение Хитрино.

Треньорът на гостите Никола Спасов остави много от опитните си играчи отвън титулярите. Капитанът Веселин Минев, брат му Йордан Минев, Иван Чворович, голмайсторът Родни Антуи и Мартин Кавдански бяха на пейката, само че пък титуляр за първи път беше Венцислав Христов, който дебютира за отбора преди няколко дни.

Мачът с Царско село стартира чудесно за домакините, които в 6-ата минута към този момент имаха преднина. Стоян Предев беше прецизен с глава от няколко метра. Бастунов, който класира отбора на тази фаза с гол в продълженията, удвои с удар от 20 метра.
Резервата Цветомир Тодоров се разписа след хубаво двойно подаване в 74-ата минута.

КАРИАНА - ЦАРСКО СЕЛО 3:0
1:0 Предев (6)
2:0 Бастунов (31)
3:0 Тодоров (74)

КАРИАНА: Петър Начев, Ангел Цолов, Георги Георгиев, Стоян Предев, Мартин Николов, Ивелин Илиев, Евгени Игнатов, Симеон Русев, Християн Илиев, Георги Чакъров, Ангел Бастунов
Резерви: Павел Станев, Николай Дичев, Георги Търтов, Владимир Мичев, Реджеб Халил, Цветомир Тодоров, Деян Иванов
Треньор: Веселин Великов

ЦАРСКО СЕЛО: Мартин Димитров, Реян Даскалов, Ивайло Марков, Божидар Кацаров, Серкан Юсеин, Уесли Ната, Георги Ташев, Емануил Манев, Андерсон, Венцислав Христов, Антон Карачанаков
Резерви: Иван Чворович, Веселин Минев, Йордан Минев, Родни Антуи, Мартин Кавдански, Стойчо Папазов, Тома Ушагелов