Тимът на Ховентут записа жизненоважна победа с 86:79 (23:22, 20:23,

...

Конър Морган измъкна Ховентут от драмата срещу Билбао

Тимът на Ховентут записа жизненоважна победа с 86:79 (23:22, 20:23, 7:11, 23:17, 13:6) след продължение в трагична борба против Билбао във втори мач от група А на финалния шампионат в Лига Ендеса. Така каталунците взеха първата си победа в заключителната фаза, с помощта на крилото Конър Морган, който блесна в най-важните моменти от дуела.

Първите две четвърти предложиха забавен и равносилен конфликт, като нито един от двата тима не съумя да се измъкне на някаква солидна разлика. Ховентут най-накрая можеше да разчита на водача Клемен Препелич, който пропусна срещата с Барселона, само че през днешния ден стартира мощно с 14 точки единствено за първото полувреме, завършило при 45:43 за Билбао.

Третата четвърт бе едва резултатна, само че посредством по-добрата си отбрана Билбао се измъкна на 6 точки преднина от противника си - 55:49. Тя обаче бе стопена по бързата процедура със серия от 13:3 на Ховентут при започване на последните 10 минути. Баските не се тормозиха от протичащото се и си върнаха задатъка след положителни изяви на Рафа Мартинес и Жонатан Русей - 69:66 при 2:52 до края.

Всичко трябваше да се взема решение в последния миг, откакто Бен Ламърс вкара панер за 73:71 за Билбао. Конър Морган от Ховентут обаче отвърна със същото и изравни резултата, а пропуск от тройката на Русей вкара дуела в продължения при 73:73.

Отново Морган бе над всички на паркета и продължи да осъществя, с цел да даде пет точки задатък на Ховентут. Символичните домакини обаче не се предадоха и смъкнаха недостига, само че панер на Хави Лопес Аростеги и последвали сполучливи наказателни сложиха точка при 79:86.

Клемен Препелич вкара 21 точки за Ховентут. Шави Лопес Аростеги и Ненад Димитриевич прибавиха по 11, а Морган вкара 9 за триумфа. Жонатан Русей наниза 18 за Билбао, до момента в който Рафа Мартинес вкара 16, а Емир Сюлейманович остана с 11 точки.