Тимът на Гранада надигра у дома Валенсия с 2:1 в

...

С късен гол от дузпа Гранада детронира Валенсия за Купата

Тимът на Гранада надигра вкъщи Валенсия с 2:1 в четвъртфинален дуел от шампионата за Купата на Краля, като по този метод детронира сегашния притежател на трофея.

Домакините поведоха посредством Роберто Солдадо още в 3-та минута. Малко по-късно попадение на Родриго от „ прилепите “ бе анулирано, само че в края на първата част нападателят записа името си измежду голмайсторите след асистенция на Франсис Коклен. Драмата обаче занапред предстоеше и в заключителните минути на срещата Солдадо още веднъж бе в прегръдките на съотборниците си след тъкмо осъществена дузпа.

Така Гранада доближи до полуфиналите в конкуренцията. В сряда следва дуелът сред Мирандес и Виляреал, а в четвъртък ще се изиграят и мачовете на главните любимци за трофея. Реал Мадрид приема вкъщи Реал Сосиедад, до момента в който Барселона гостува на Атлетик Билбао. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg