Тимът на Дея спорт Бургас надигра Левски с 3:1 (25:23,

...

Дея спорт се наложи над Левски в НВЛ, ЦСКА нямаше проблеми с Раковски-1964

Тимът на Дея спорт Бургас надигра Левски с 3:1 (25:23, 25:19, 22:25, 25:21) в дербито на 17-ия кръг на волейболното състезание. Това бе 16-ата победа на бургаския отбор в шампионата, която съвсем му подсигурява първото място в класирането през постоянния сезон. Авансът на Дея спорт пред Левски към този момент е 8 точки, а " сините " могат да бъдат изпреварени на следващия ден и от първенеца Нефтохимик 2010.

Дея спорт поведе в залата на Левски с 2:0, като преимуществото им бе изключително огромно във втория гейм. В третия обаче отборът на Николай Желязков се разсъни и завоюва частта с 25:22. " Сините " водеха с 20:19 и в четвъртия гейм и не бяха надалеч от това да вкарат мача в тайбрек, само че позволиха срив тъкмо в най-важния миг. Лукас Мадалос осъществя 18 точки за триумфа на отбора. Владимир Гърков приключи с 15 за Левски. За най-хубав в мача бе разгласен либерото на Дея спорт Мартин Иванов, който игра съвсем безупречно по-малко от едно денонощие, откакто татко му бе умрял.

Мачът бе и повтаряне на финала за Купата на България, когато още веднъж Дея спорт се наложи с 3:1.

ЦСКА нямаше никакви проблеми с новобранеца Раковски-1964 и го надигра с 3:0 (25:7, 25:12, 25:19) в зала " Васил Симов ". Особено осезаемо бе преимуществото на " алените " в първите два гейма, когато гостите означиха общо 19 точки. Християн Великов бе най-резултатен за отбора на Александър Попов с 11 точки, Иван Чолев и Иван Михал прибавиха по 9.

Пирин Разлог се наложи над Хебър с 3:0 (25:21, 31:29, 25:21) като посетител. Тук решителен се оказа вторият гейм, в който домакините от Пазарджик пропуснаха четири благоприятни условия да завоюват частта и в последна сметка отстъпиха с 29:31. Мариян Наков от Пирин бе най-резултатен в мача със 17 точки, звездата на Хебър Калоян Вълчинов приключи с 16.