Тимът на Барселона спечели испанското дерби на 20-ия кръг в

...

Барселона триумфира във Витория, Болдуин избухна за Макаби

Тимът на Барселона завоюва испанското дерби на 20-ия кръг в Евролигата. Възпитаниците на Шарунас Ясикевичус надвиха с 85:78 (28:28, 19:12, 17:23, 21:15) над Баскония при гостуването си в зала " Фернандо Буеса Арена " във Витория. По този метод каталунците записаха втората си победа над този противник в най-силния клубен европейски шампионат, откакто по-рано през сезона победиха и при семейството си в " Палау Блауграна " с 96:84.

По този метод Барса реализира 13-ата си победа за сезона и заема третото място в таблицата с баланс от 13-7. Баскония пък позволява четвърта поредна неверна стъпка и за момента се намира на седмата позиция в класирането с актив от 11-9.

Двата отбора предложиха високорезултатна първа четвърт, в която си вкараха общо 56 точки и след нея се отдръпнаха при тъждество 28:28. Във втората част каталунците започнаха методично да се измъкват напред в резултата и разликата скочи до двуцифрените измерения при 33:44 в интерес на гостите, които разполагаха със седемточков задатък на полувремето при 40:47.

Едва в края на третата четвърт Баскония събра сили да се опълчи по-сериозно на своя конкурент, като домакините съкратиха изоставането си до единствено една точка при 63:64 на старта на последната част. Баскетболистите на Барселона обаче бяха невъзмутими във финалните 10 минути и нито за миг не разрешиха на съперника да открадне водачеството, като гостите удържаха преднината си и завоюваха срещата с крайното 78:85.

Никола Миротич поведе Барселона с 15 точки и 6 битки. Рокас Йокубайтис означи още 13 точки, а Томаш Саторански се разписа с 11.

Тадас Седекерскис вкара 16 точки и овладя 6 битки за Баскония. Долтън Хоумс наниза още 12, Рокас Гедрайтис осъществя 11 точки, а Майк Коцар и Дариъс Томпсън допълниха с по 10 точки.

В различен мач от програмата довечера тимът на Макаби Тел Авив завоюва семейството си на АЛБА Берлин с 87:74 (25:10, 13:18, 25:22, 24:24). По този метод израелците усилиха салдото си за сезона до 11 победи и 9 загуи, до момента в който " албатросите " останаха на дъното на класирането с актив от 6 триумфа и 14 провали.

В воин за триумфа на Макаби се трансформира водачът на отбора Уейд Болдуин, който избухна с 33 точки и 6 асистенции. Бонзи Колсън добави още 11 точки и 8 битки за спечелилите.

Габриеле Просида вкара 12 точки за АЛБА, колкото имаше и Джалийн Смит.