Тимът на Балкан“ (Ботевград) измъкна драматична победа срещу гостите от

...

„Балкан“ спечели баскетболното дерби с драма

Тимът на „ Балкан “ (Ботевград) измъкна трагична победа против гостите от „ Рилски състезател “ (Самоков) – 83:78 в дербито на родното състезание. Двубоят бе доста оспорван и постоянно двата отбора си сменяха водачеството. През последната част „ Балкан “ дръпна с 8 т., само че серия от 10:0 изведе самоковци още веднъж напред. Подкрепяни от почитателите обаче домакините направиха поврат в последните две минути и не изпуснаха триумфа. А залогът бе първото място в класирането.
Най-резултатен за спечелилите бе Игор Кесар с 18 т.
„ Не знам за какво се стигна до тази драма – съобщи Небойша Видич, треньор на „ Балкан “. – Играхме, по този начин както бяхме упражнявали. “

През идната седмица и двата отбора имат мачове в шампионата за купата на България. „ Балкан “ излиза против „ Левски Лукойл “, а „ Рилски състезател “ ще играе с „ Академик Бултекс 99 “.
Същевременно „ сините “ реализираха предстояща победа при гостуването на „ Академик “ в Правец. Столичани надделяха младите си съперници с 96:70 в първия мач след прекосяването на основния спонсор на домакините в софийския клуб. Двубоят се игра пред погледа на изпълнителния шеф на „ Лукойл България “ Валентин Златев. Силен мач за спечелилите направи американецът Кийт Клантън, който приключи с „ трипъл-дабъл “ с 11 т., 13 битки и 10 асистенции.
Източник: trud.bg