Тимът на Австрия победи Словакия с 2:0 като гост в

...

Австрия надви Словакия като гост в контрола

Тимът на Австрия победи Словакия с 2:0 като посетител в контрола, играна в Братислава и остава единствено с една загуба в последните си 13 мача.

Кристоф Баумгартнер даде преднина на гостите още в шестата секунда. Попадението бе най-бързото, записано в интернационалния футбол на национално равнище.

С него бе усъвършенстван върхът на Лукас Подолски за Германия в мач против Еквадор през 2013-а година, когато нападателят осъществя в седмата секунда.

24-годишният Баумгартнер пое топката от Михаел Грегорич, спринтира от центъра на терена, преодоля трима бранители и прати топката във вратата на Словакия за 1:0.

Второто попадение падна в последните минути на дуела. Андреас Вайман бе прецизен в 82-ата минута отблизо разстояние за крайното 2:0 в интерес на Австрия.