Тимът на АЛБА Берлин стартира сезона в Евролигата с брилянтно

...

АЛБА Берлин вгорчи завръщането на Обрадович и Партизан

Тимът на АЛБА Берлин започва сезона в Евролигата с брилянтно показване и безапелационна победа над завърналия се измежду най-хубавите тим на Партизан. " Албатросите " разпиляха съпреника си със 100:84 (33:18, 28:25, 16:18, 23:23), с помощта на вихрена първа четвърт.

Момчетата на Израел Гонзалес впечатлиха с доста добър екипен баскетбол през първото полувреме, в което записаха 18 асистенции на сметката си и по този метод преднината им на почивката бе цели 18 точки при 61:43. След паузата домакините от Берлин смъкнаха равнището, само че Партизан даже не съумя да съкрати разликата до едноцифрените размери и АЛБА се снабди с първи триумф за сезона.

Тамир Блат поведе реализаторите за спечелилите с 16 точки. Люк Сикма приключи с 15 точки, 6 битки и 7 асистенции, Габриеле Прочида вкара 12 точки, а Маодо Ло и Лукас Олинде се разписаха с по 11 точки всеки, като вторият оформи дабъл-дабъл с 10 битки.

Данте Екзъм бе над всички за Партизан с 22 точки. Данило Анджушич вкара 14, а Зак ЛиДей и Кевин Пънтър завършиха мача с по 13 точки.