Борисов: Мерките няма да сработят - кой е ял шопска салата през януари?
Тези ограничения, в този момент ви споделям, че нито една няма да им сработи. Не обичам да подлагам на критика без съображение, само че няма да сработят, тъй като в една пазарна стопанска система няма да стане. Това съобщи водачът на ГЕРБ на среща с актива във Велинград.
Борисов изрази безапелационна позиция, че преодоляването на инфлацията няма да се случи посредством налагане на таван на цените или ограничавания в надценките.
" Пазарът ще контролира цените. По-възрастните знаят - по кое време българинът през януари е ял ягоди, къпини или череши? Имаше банани и портокали единствено на Нова година и то в " Кореком ", уточни Борисов.
Той изясни, че високите цени на някои артикули през зимата са разумно разследване от индустриалните разноски. " Естествено е цената им да е висока. Всичко това е обвързвано с оранжерии, технологии и безценен газ. Кой е ял шопска салата през януари? Да стартираме да дотираме тези скъпи артикули отвън сезона с парите от налози би било груба неточност и отново няма да сработи. Цените ще се контролират по натурален път, когато стартира да излиза продукцията от градините ", изясни той.
Борисов насочи и рецензия към актуалното ръководство: " От декември ги слушаме да приказват за цени. Нали щяха да ги понижават, да връщат лв., всичко да се успокои? И народът повярва. Сега обаче глаголът се смени - към този момент ще ги " овладяват ", а няма да ги " понижават ".
Според водача на ГЕРБ казусът се крие в горивата. " Ако там обстановката не се контролира, оттова идва и всичко останало. Може да дотираш, само че парите в бюджета няма да стигнат, тъй като към този момент са обещани средства за армията, за младите лекари, за медицинските сестри и за всички останали браншове ", добави Борисов.
Борисов изрази безапелационна позиция, че преодоляването на инфлацията няма да се случи посредством налагане на таван на цените или ограничавания в надценките.
" Пазарът ще контролира цените. По-възрастните знаят - по кое време българинът през януари е ял ягоди, къпини или череши? Имаше банани и портокали единствено на Нова година и то в " Кореком ", уточни Борисов.
Той изясни, че високите цени на някои артикули през зимата са разумно разследване от индустриалните разноски. " Естествено е цената им да е висока. Всичко това е обвързвано с оранжерии, технологии и безценен газ. Кой е ял шопска салата през януари? Да стартираме да дотираме тези скъпи артикули отвън сезона с парите от налози би било груба неточност и отново няма да сработи. Цените ще се контролират по натурален път, когато стартира да излиза продукцията от градините ", изясни той.
Борисов насочи и рецензия към актуалното ръководство: " От декември ги слушаме да приказват за цени. Нали щяха да ги понижават, да връщат лв., всичко да се успокои? И народът повярва. Сега обаче глаголът се смени - към този момент ще ги " овладяват ", а няма да ги " понижават ".
Според водача на ГЕРБ казусът се крие в горивата. " Ако там обстановката не се контролира, оттова идва и всичко останало. Може да дотираш, само че парите в бюджета няма да стигнат, тъй като към този момент са обещани средства за армията, за младите лекари, за медицинските сестри и за всички останали браншове ", добави Борисов.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




