Тези хора са живели в домакинства, изпитващи минимум един от

...
Тези хора са живели в домакинства, изпитващи минимум един от
Коментари Харесай

България има най-висок дял граждани в риск от бедност и социално изключване в ЕС през 2025 г.

Тези хора са живели в семейства, изпитващи най-малко един от трите фактора за риск от беднотия и обществено изключване: риск от беднотия, тежки материални и обществени ограничения и живот в домакинство с доста невисок интензитет на икономическа интензивност.

В съпоставяне с 2024 година броят на хората в риск е намалял с 600 000 души (от 93,3 милиона или 21 на 100 от населението).

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР