Тейлър Фриц победи Камерън Нори с 6:1, 4:6, 10:8 и

...

Фриц изравни резултата на Laver Cup с победа срещу Нори

Тейлър Фриц победи Камерън Нори с 6:1, 4:6, 10:8 и възвърне равенството сред Отбора на света и Отбора на Европа на шампионата " Лейвър Къп " в Лондон, откакто по-рано през днешния ден Матео Беретини надделя Феликс Оже-Алиасим и изведе тенисистите от Стария континент напред.

Резултатът е еднакъв 4:4 преди последните два дуела за деня, в които се дават по две точки за триумф. Утре възнаграждението ще бъде три точки за победа.

Фриц завоюва стремително първите три гейма против британеца с два пробива и затвори без проблеми сета пред очите на Джон Макенроу. Американецът обаче загуби първото си подаване във втората част и Нори се възползва, печелeйки с крайното 6:4.

Фриц излезе с нови сили за последвалия тайбрек и поведе с 4:1 точки, давайки си отличен късмет за успеха. Неговата преднина понижа при 8:7 след непредизвикана неточност при излизане на мрежата, само че американецът съумя да затвори срещата с 10:8.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.