Тест пилотът на Honda Шефан Брадъл ще замести Хорхе Лоренсо

...
Тест пилотът на Honda Шефан Брадъл ще замести Хорхе Лоренсо
Коментари Харесай

Honda намериха заместник на Лоренсо за Германия

Тест водачът на Honda Шефан Брадъл ще замести Хорхе Лоренсо в идната Гран При на Германия, оповестиха от конструктора. Откакто Брадъл стана тест водач на Honda, той получи три " уайлд кард " участия със заводския тим. Сега водачът ще започва и на домашното си Гран При в MotoGP като съотборник на защитаващия купата си Марк Маркес.

Хорхе Лоренсо получи травма в гърба след тежко рухване в първата свободна подготовка от спортния уикенд в Холандия. Там от Honda не излъчиха негов заместител, а боксът му остана празен.

Смята се, че към месец ще бъде необходим на Лоренсо за възобновяване. За негово благополучие след надпреварата на " Заксенринг " тази седмица шампионатът излиза в четириседмичната си лятна пауза и Лоренсо ще може да бъде на 100%, когато тя свърши при започване на август.

Back home. Time to recover. pic.twitter.com/It0C8CwRh2
— Jorge Lorenzo (@lorenzo99) June 29, 2019
Трикратният MotoGP първенец мъчно се приспособява към мотора на Honda, като след първата половина от сезона той заема 15-а позиция в генералното класиране, до момента в който неговият съотборник е водач с 44 точки задатък на върха.

Най-добрият резултат на " Заксенринг " за Брадъл пък е четвърто място през 2013 година със сателитния отбор на Honda.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР