Тест на “Софийска вода” е показал, че ВиК мрежата на

...
Тест на “Софийска вода” е показал, че ВиК мрежата на
Коментари Харесай

Тест показва, че ВиК мрежата на София може да пусне вода на Перник

Тест на “Софийска вода” е посочил, че ВиК мрежата на София може да поеме още до 300 литра, които да стигнат до Перник. Техническият тест е изработен в четвъртък и той е бил сполучлив. Това заяви изпълнителният шеф на “Софийска вода” Васил Тренев.

Днес столичният кмет Йорданка Фандъкова ревизира работата на контролния център на концесионера по отношение на идното решение на СОС София да помогне на Перник. То ще бъде разисквано на следващия ден на изключителна сесия на СОС, а в този момент три комисии следва да го прегледат.

Направихме симулация какво би станало, в случай че подаваме още 300 литра в секунда на контейнер “Мало Бучино”. Обикновено количеството, което подаваме до него е към 100 литра в секунда. Постепенно увеличавахме количеството и в границите на 3 часа достигнахме до 420 литра в секунда. Тествахме системата 3 часа и всички уреди работиха обикновено. Затова сме изцяло спокойни, че когато се построи връзката с Перник, може да осигурим в допълнение количество вода, обясниха зам.-изпълнителният шеф на “Софийска вода” Станислав Станев.

От сдружение увериха, че всеки ден от 72 точки в града се взимат проби за качеството на водата. За 2019 година са взети над 8500 проби.

“Важно е софиянци да знаят, че във всеки един миг се следи водоподаването и всички данни са в действително време. Ако някой в СОС желае да си натрупа дивиденти от тази обстановка, това си е негова работа. За мен е значимо от една страна да помогнем на хората в Перник в тази обстановка и да успокоим софиянци, че за водоподаването на столицата няма риск”, съобщи Фандъкова.

Тя не скри, че чака политически офанзиви и спекулации при първата повреда, в случай че на следващия ден СОС утвърди решението за Перник. Но посочи, че и без да се подават спомагателни количества, повреди се случват.

Ако СОС утвърди решението на следващия ден “Софийска вода” ще бъде задължена ежеседмично да подава информация за количеството вода в язовирите “Искър” и “Бели Искър”, които зареждат столицата.
Източник: bnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР