Тесен тунел за бягство от времето на Студената война, прокопан

...
Тесен тунел за бягство от времето на Студената война, прокопан
Коментари Харесай

Откриха тунел за бягство от времето на Студената война под Берлинската стена

Тесен тунел за бягство от времето на Студената война, прокопан под Берлинската стена, бе открит при строителни работи в немската столица, съобщи ДПА, представена от Българска телеграфна агенция.
Прочетете още
Тунелът, който е необятен едвам 50 см и висок 70 см, е открит под улица в центъра на Берлин, която в миналото е била укрепена граница сред комунистическа Източна Германия и анклава, следен от западните съдружници.

Тунелът е открит по-рано този месец по време на строителството на нов жилищен комплекс, заяви през вчерашния ден берлинският вестник " Бе Цет " (BZ).

" За съществуването на тунела към този момент се знаеше, само че геофизичните проучвания посочваха, че той се намира по-дълбоко подземен ", сподели пред вестника представител на берлинската работа за запазване на историческото завещание.

Режимът в Източна Германия издига строго охраняваната Берлинска стена, с цел да попречи на жителите си да бягат в капиталистическа Западна Германия. В отчаянието си доста хора се пробват тогава да избягат на Запад посредством подземни проходи. В сектора на улица " Бернауер ", където е открит най-новият тунел, е имало прокопани най-малко още 12 тунела за бягство.

Говорител на строителната компания съобщи, че не желае да унищожава тунела или да го запълва с бетон, а ще вземе ограничения за неговото опазване за проучвателен цели.
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР