Терористичната атака на “Хамас от 7 октомври изтласка израелците от

...
Терористичната атака на “Хамас от 7 октомври изтласка израелците от
Коментари Харесай

Войната между Израел и Хамас: Разселените хора търсят начин да се върнат у дома

Т ерористичната офанзива на “Хамас ” от 7 октомври изтласка израелците от техните кибуци на границата с Газа. Палестинските служащи, наети в Израел, се оказаха бездомни.  

Това оповестява кореспондентът на Voice of America (VOA), Селия Мендоса в своя репортаж от кибуц Негба. 

70-годишния Рами Голд, деец от израелската войска, оцеля при терористичните офанзиви на “Хамас ” на 7 октомври, откакто употребява военния си опит, с цел да отбрани своята общественост. 

„ Всеки прозорец, който виждате тук, това са прозорци на бомбоубежища и можете да видите дима, излизащ от тях “, споделя Голд.  

Безопасността на кибуца беше нарушена и започнаха евакуации. Според израелското министерство на защитата почти 125 000 израелски цивилни вземат участие в национална стратегия за евакуация, като към 50 000 са от северен Израел, а останалите от юг, предава VOA

Влизайки в хотела, хората се гледат един различен, само че нямат какво да си кажат. И по този начин, те се прегръщат. Помислете за това, над хиляда души се прегръщат, без да си споделят нищо. Няма семейство в този кибуц, което да не е потърпевшо по един или различен метод , оповестява порталът.  

Атаките на “Хамас ” също изкорениха живота на жителите на Газа, работещи в Израел. До 2023 година държавното управление е издало повече от 18 000 разрешителни за работа. Муатез, гражданин на Газа, е получил едно от тези позволения. 

„ Когато войната стартира на 7 октомври, част от нас бяха задържани. Много от мъжете бяха доведени тук, в Рамала. Аз съм един от тях, само че се опасявам за фамилията си, което остана в Газа “, показва Муатез.       

От 7 октомври, съгласно Организация на обединените нации, 85% от популацията на Газа е вътрешно разселено, към 1,9 милиона. Съпругата и децата на 40-годишния Муатез, изчезнали през средата на септември, когато той отишъл да работи в Израел.  

Повече от три месеца по-късно прибирането вкъщи наподобява доста друго за всеки човек, до момента в който военните интервенции в Газа не престават. 

„ Моля Бог да се смили над всички ни. Липсва ми фамилията ми, да ги прегръщам и да съм с тях ” , споделя разселеният служащ от Газа.
Източник: vesti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР