Тенис легендата Рафаел Надал даде интервю за вестник Ас, което

...
Тенис легендата Рафаел Надал даде интервю за вестник Ас, което
Коментари Харесай

Шокиращи разкрития от Рафаел Надал: Проблемът, който имах, беше нелечим

Тенис легендата Рафаел Надал даде изявление за вестник " Ас ", което бе във връзка излизането на документалния филм " Рафа " по Netflix, което е планувано за 29 май. Той наблюдава професионалния път на испанеца, който има 22 трофеи от шампионатите от Големия шлем и е безспорен рекордьор на " Ролан Гарос " с 14 победи.

" За мен филмът не е драма, само че ще оставя на всеки да реши по отношение на гледната си точка. За мен е композиция от това, което беше моята кариера - необикновено и суперемоцианолни моменти, както и всекидневието ми, което постоянно бе конкуренция с времето ", споделя Рафа пред журналиста Начо Албаран.

" Болката я компенсирах с щастието да върша това, което обичам, и с желанието да не преставам да го върша. Бях кадърен да претърпявам болката, тъй като получих съответно образование и имах подобаващите хора до мен. Това ми оказа помощ да посрещна провокациите. Носех стелка, която ми помагаше да преместя крайници си във вътрешността със седем милиметра. Това изместваше точката ми на опора. Проблемът, който имах с крайници, беше нелечим. Решението бе фрапантно, тъй като изглеждаше, че не мога да продължа с тениса. Това решение ми разреши да играя. Оттам започнаха да се развиват останалите проблеми в тялото ми. Те са обилни, само че и решими с ежедневни старания и добър екип към мен. Когато вършиме такава фрапантна смяна, е обикновено структурата на тялото да се наруши ", изясни Рафа.

" Все още не мога да се оперирам. Мога да продължа да пребивавам по този начин, без да напъвам крайници - с малко болежка и лекуване на всеки два-три месеца. Свикнах да пребивавам с болката. Операцията ще съставлява слагане на фиксиращо устройство и обездвижване на част от стъпалото. Не мога да играя тенис или футбол. Мога да спортувам други неща, само че с ограничавания. Някои неща върша с болежка ", споделя още Надал.

" Тони Надал бе доста придирчив. Ако усетеше, че няма да устоя на напрежението, нямаше да го вършим. Всичко бе за мое положително. Но, когато натиснеш някого до границата му, от време на време се пресича линията ", прибавя испанецът.

" Не стопирах макар риска за здравето ми, тъй като алтернативата бе да спра да върша това, което обичам. Взимах доста повече анти възпалителни, в сравнение с желаех, само че в случай че не го правех, щях да спра с тениса доста години по-рано. Беше мъчно да се откри баланс. Понякога имах проблем на идващия ден, правеха ми гастроскопии на няколко месеца, разбори и контролни прегледи, с цел да се уверят, че всичко е почти в ред. Трябваше да има надзор ", описа още Рафаел Надал.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР