Телата на мъж и жена, изчезнали през 1942 година, бяха

...
Телата на мъж и жена, изчезнали през 1942 година, бяха
Коментари Харесай

Намериха телата на съпрузи, изчезнали през 1942 г.

Телата на мъж и жена, изчезнали през 1942 година, бяха открити в швейцарските Алпи. Те бяха видяни на хладилник, който през последните години е почнал да се топи.

Марселин и Франсин Дюмулин през далечната 1942 година са излезли да издоят своите крави в швейцарския кантон Вале. Не се завръщат вкъщи.

Съпрузите са оповестени за изчезнали през месец август. Дълго време техните деца ги търсят, само че от двойката няма и диря. Операцията по търсенето им удря на камък.

„ Прекарахме целия си живот в тяхното търсене, без да стопираме. Смятахме, че би трябвало да имат погребението, което заслужават “, съобщи най-малката им щерка, която е на 79 години.

75 години по-късно двойката въпреки всичко е открита, заяви „ Евронюз “. Замръзналите им остатъци са открити на надморска височина от над 2500 метра.

Властите показаха, че ще бъдат осъществени ДНК проби, с цел да се удостовери тяхната идентичност. Телата са били открити едно до друго – с облекла от интервала на Втората международна война.

Техните движимости също да останали непокътнати поради температурите в ледника. 40-годишният Марселин Дюмулин е бил обущар, а неговата 37-годишна брачна половинка – учителка. Двамата имат пет деца.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР