Тежка миризма на газ се усети днес в центъра на

...
Тежка миризма на газ се усети днес в центъра на
Коментари Харесай

Остра задушлива миризма във въздуха притесни бургазлии

Тежка миризма на газ се усети през днешния ден в центъра на Бургас. Десетки сигнали са подадени на зеления телефон в Регионалната екоинспекция в града. Към момента източникът на замърсяването на въздуха е непостоянен.

 Задушливи миризми тормозят жителите на Бургас Виж още Задушливи миризми тормозят жителите на Бургас

Хора, които работят на бургаското пристанище, обявиха, че миризмата на газ към 12:00 часа на обяд е била извънредно мощна.

По информация източници на БНР, поискали анонимност, сега се прави ремонт на газовия терминал на частното пристанище Запад в града. На рейд чака един газовоз.

Каква е повода за, обаче, би трябвало да открият от Регионалната екоинспекция в града.

извърши проучване на евентуалните източници на миризми, при което се открива, че няма настъпили спешни обстановки, сега не се правят претоварни действия на нефтопродукти, се показва в мнение на екоинспекцията.

" В интервала от 11:30 ч. до 13:00 ч. са получени огромен брой сигнали за разпространяване на неприятни миризми, главно в кв. " Сарафово ", ж.к " Лазур ", център и крайбрежната алея. За интервала на сигналите в автоматизираните измерателни станции за КАВ не са регистрирани превишения на пределно-допустимите концентрации на следените замърсители. Констатирано е, че получените сигнали са от крайбрежните квартали и се дефинират от жителите като идващи от морето. За интервала посоката напразно е Изток-Югоизток, със скорост 2 м/с. ", се споделя още в известието до медиите.

Десетки сигнали за остра задушлива миризма във въздуха в Бургас са получени в Регионалната ревизия по запазване на околната среда и водите (РИОСВ) в града и Общината. За сигналите осведомиха за Българска телеграфна агенция и от двете институции.  " Да, това е сходен случай както предходната година, в случай че си спомняте. Цяло лято се занимавахме с тези миризми. Сега започнаха отново - стопли се времето и се появиха още веднъж ", разяснява шефът на Регионална инспекция за опазване на околната среда Павел Маринов. По думите му главното съмнение е, че източникът може да са корабите, които стоят на рейд в морето, само че инспекцията няма пълномощия да ги ревизира, защото са отвън нейната подготвеност.

От също потвърдиха за десетки сигнали, постъпили както на дежурния телефон, по този начин и през пресцентъра. " Заляха ни със сигнали - хората звънят отвред ", споделиха за Българска телеграфна агенция от Общината.

Към момента няма данни за точния източник на неприятната миризма.

През лятото на м.г. в институциите в Бургас също постъпваха сигнали за мощни миризми във въздуха на газ и нефтопродукти. Тогава главната причина за тези миризми бе осъществяването на интервенции по претоварване на петрол от един танкер на различен в региона на рейда на пристанище Бургас.

Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР