18-годишен е с опасност за живота след катастрофа в Русе, изясняват дали е имало гонка
Тежък случай на бул. „ Липник “ в Русе остави 18-годишен юноша в сериозно положение. Катастрофата е станала в региона на „ Олимп “ към 1:15 часа през нощта против сряда. В конфликта са взели участие два автомобила от марката БМВ. Двамата водачи са на възраст 18 години. Единият водач е управлявал колата си в лявата лента. Той е навлязъл отчасти в прилежащата дясна лента. Там е последвал удар с второто БМВ. След конфликта първият автомобил се е завъртял неконтролируемо на пътното платно.
Колата се е забила с огромна мощ в крайпътно дърво. От мощния удар една от гумите на автомобила е изхвърчала. Тя е блъснала паркиран наоколо бус. На мястото незабавно са пристигнали екипи на полицията и Спешна помощ. 18-годишният лидер на първото БМВ е превозен неотложно в болница „ Канев “. Лекарите оповестяват, че положението му е тежко. Младежът е настанен за лекуване с действителна заплаха за живота.
Вторият водач, също на 18 години, не е потърпевш физически при случая. Полицията е направила инспекции за алкохол и опиати на място. Резултатите на втория лидер са негативни. На потърпевшия юноша са издадени талони за здравно проучване. Очаква се кръвните проби да дадат повече изясненост за положението му по време на конфликта.
В момента проверяващите обясняват дали повода за случая е незаконна гонка. Тази версия се ревизира интензивно от локалните органи на реда. Подобни произшествия с млади водачи зачестяват в района. Наскоро различен 19-годишен без брошура катастрофира при опит да избяга от полицейска инспекция в града.
По случая е формирано досъдебно произвеждане. Оперативна група е направила подробен оглед на местопроизшествието. Полицията изследва всички условия, довели до случая. В Русе през последните дни са регистрирани няколко тежки произшествия. Те включват верижни конфликти и произшествия с превишена скорост. Това акцентира сериозните проблеми с сигурността на пътя в региона.
Случаите на тежки контузии при млади водачи провокират сериозна паника в обществото. Подобна тежка злополука край Карнобат също остави малолетен юноша в сериозно положение. Органите на реда в Русе не престават работата по определяне на точната скорост. Проверяват се камерите за видеонаблюдение в региона на бул. „ Липник “. Иззети са и други доказателства от мястото на удара.
Екипи на ЦСМП Русе са реагирали бързо на сигнала за тежкия случай. Болница „ Канев “ е осигурила нужните запаси за стабилизиране на пациента. Криминалният детайл в тази ситуация се ускорява от съмненията за проведено съревнование. ОД на Министерство на вътрешните работи в Русе прави експертизи за изясняване на траекторията на колите. Всички обстоятелства са в развой на изясняване от проверяващите органи.




