Технологична компания Foxconn пусна на пазара платформа, която да помага

...
Технологична компания Foxconn пусна на пазара платформа, която да помага
Коментари Харесай

Технологичният гигант Foxconn иска да бъде Android за електрическите автомобил

Технологична компания Foxconn пусна на пазара платформа, която да оказва помощ на автомобилните компании да създават електрически коли, съобщи Си Ен Би Си.

Тайванският колос, който е един от най-големите производители на електроника в света, е прочут най-много с това, че сглобява iPhone за Apple. Компанията обаче е насочила вниманието си към пазара на електрически автомобили, който съгласно Allied Market Research ще доближи 800 милиарда $ до 2027 година

Главният софтуерен шеф на Foxconn Уилям Уей съобщи, че компанията цели да бъде Android за електрическите коли, визирайки оперативната система на Гугъл.

„ Вярваме, че това е нашата задача “, разяснява той.

Android е най-голямата мобилна операционна система в света по пазарен дял, като нейната доминация се дължи значително на това, че тя е платформа с отворен код. Това значи, че производителите на смарт телефони имат достъп до съвсем подготвен за работа програмен продукт, които да персонализират съгласно потребностите си. За съпоставяне, операционната система iOS на Apple е напълно под контрола на компанията и се употребява единствено в нейните смарт телефони.

В този ред на мисли, Foxconn показа своята MIH Open Platform. Платформата съставлява набор от принадлежности, които разрешава на дадена компания да сътвори дизайна на множеството елементи на електромобил, които по-късно да бъдат създадени от Foxconn.

Автомобилните компании могат да изберат дизайна на шасито на колите, да вземем за пример SUV или седан, и да зададат обособените характерности на колата – от дистанцията сред осите до размера на батерията. От Foxconn споделят, че платформата им е „ модуларна “, което значи, че някои съставни елементи могат да бъдат заменени на по-късен стадий.

От компанията също по този начин обявиха, че сега работят по основаването на автомобилни акумулатори от ново потомство, известни като Solid-state, които могат да усилят пробега и успеваемостта на колите. Фирмата чака да пусне на пазара първата си батерия от този вид през 2024 г.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР