Техеран на ръба на водна криза! Питейната вода в Техеран

...
Техеран на ръба на водна криза! Питейната вода в Техеран
Коментари Харесай

Техеран има питейна вода само за две седмици

Техеран на ръба на водна рецесия! Питейната вода в Техеран може да свърши до две седмици заради историческа суша, предизвестиха държавните медии в неделя, написа Нова. 

Язовир „ Амир Кабир “, един от петте, които обезпечават питейна вода за столицата, „ има единствено 14 милиона кубически метра вода, което е осем % от потенциала му “. Това предизвести шефът на столичната водоснабдителна компания Бехзад Парса, представен от осведомителната организация ИРНА. И добави: " На това равнище той може да продължи да доставя Техеран с вода единствено за две седмици “.

Мегаполисът с над 10 милиона души е сврян до южните скатове на постоянно заснежените планини Алборз, които се извисяват на височина до 5600 метра и чиито реки зареждат голям брой резервоари.  Но страната е в разгара на най-тежката си суша от десетилетия. Нивото на преваляванията в провинция Техеран е „ съвсем невиждано ниско за цялостен век “, съобщи локален чиновник предишния месец.  
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР