Те са работили в подразделение на чипмейкъра MicronТърговската война между

...
Те са работили в подразделение на чипмейкъра MicronТърговската война между
Коментари Харесай

САЩ искат арест за тайвански инженери, крали за Китай

Те са работили в поделение на чипмейкъра Micron

Търговската война сред Съединени американски щати и Китай поражда непрестанно кавги в ИТ промишлеността
(снимка: CC0 Public Domain)

Мандатът на Доналд Тръмп стартира под мотото „ Да създадем още веднъж Америка велика! ” , а Китай беше първата жертва на този девиз . Американските управляващи започнаха да пресичат всяка опция за достъп на Китай до високите технологии.

Първото правосъдно дело в крайник с новата политика на Белия дом бе против тайванската компания UMC и китайската Jinhua, които бяха преследвани по искане на Micron. Съд в Тайван към този момент се произнесе по това дело, до момента в който в Съединени американски щати процесът продължава в търсене на по-строги санкции.

Според тайвански източници, на които се базира SemiWiki, Федералният съд в Сан Франциско е издал заповед за арест на трима инженери, които са работили в тайванското поделение на Micron. Двама от тях към този момент попадат в правосъдните документи в Съединени американски щати и Тайван. Името на третия се появява за първи път.
още по тематиката
В Тайван и двамата инженери бяха наказани на разнообразни присъди и трябваше да платят обезщетение на американския чипмейкър Micron. Съдът в Тайван също изиска арест на някогашния началник на тайванското поделение на Micron.

UMC заяви, че делото против нея към момента продължава в Съединени американски щати, макар че компанията към този момент приключи съдействието с китайския производител на DRAM памети Jinhua, за който се твърди, че е получателят на технологиите, откраднати от Micron.

Официално повода за издаването на заповеди за арест е фактът, че подсъдимите не са се явили на правосъдното съвещание, което се организира предходната сряда в Сан Франциско.

Предполага се, че тайванските жители, упрекнати в кражба на американски технологии, живеят и работят за Jinhua в континентален Китай. Във всеки случай ще бъде нужна процедура за екстрадиция в Съединени американски щати, което на фона на влошените връзки сред Вашингтон и Пекин наподобява като сложна интервенция, само че може да послужи като претекст за нови наказания.
Източник: technews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР