Те са на 16 точки пред Байерн Мюнхен с пет

...

Байер Леверкузен печели първата си титла в Бундеслигата - слага край на 11-годишната серия на Байерн Мюнхен

Те са на 16 точки пред Байерн Мюнхен с пет оставащи мача.

Това е първият трофей Леверкузен завоюва, откогато завоюва Купата на Германия през 1993 година

Изображение: Треньорът Шаби Алонсо чества спечелването на купата. Снимка: Reuters

Привържениците нахлуха на терена, когато вкараха четвъртия си гол седем минути преди края, до момента в който последните моменти се играха в гъст червен пушек, до момента в който играчите на аварийна пейка танцуваха, пляскаха дружно с песни и се прегръщаха.

Крайният гол, отбелязващ първи хеттрик в кариерата на немския полузащитник Флориан Вирц, провокира по-голямо навлизане на терена, когато реферът завърши мача измежду възторжени подиуми.

Нападателят Виктор Бонифаций разсея всички ранни моменти нерви с дузпа през първото полувреме, след което швейцарският национал Гранит Джака насочи удар от далечна отдалеченост, с цел да направи 2-0 половин час преди края.

Леверкузен бяха безмилостни, когато Вирц вкара последните три гола в малко над 20 минути.