Във връзка с ескалацията на проблемите в енергетиката, продължаващите протести

...
</TD
>Във връзка с ескалацията на проблемите в енергетиката, продължаващите протести
Коментари Харесай

Кръстев: Огромен риск за Пловдив! Ще има преселение на хиляди към града, заплатите ще паднат

Във връзка с ескалацията на проблемите в енергетиката, продължаващите митинги на миньорите и енергетиците, СРС " Подкрепа " Пловдив смята, че е време оповестяването на  общонационална стачка в системата. Това споделя в преднамерено известие до медиите ръководителят на организацията Атанас Кръстев.

Затварянето на въглищните централи в района на Стара Загора ще се трансформира в бумеранг за Пловдив и ще сложи града пред огромни тествания, изясни за Plovdiv24.bg Кръстев.

" Ще има взрив на търсещи работа в Пловдив. Отворени сме, само че опциите на града са лимитирани и поради притока на доста хора ще се основат доста проблеми. Детските заведения и учебните заведения са незадоволителни и сега, инфраструктурата е на ръба. Всичко това ще се отрази на качеството на живот в Пловдив " - разяснява синдикалният водач.

Голямото преселение ще провокира пренасищане на трудовия пазар, което от своя страна ще докара до понижаване на работните заплати в това число и в мултинационалните компании в " Тракия икономическа зона ". " Не желаеме да се случи това. Смятаме, че би трябвало да се запазят приходите и обществения статус на хората " - сподели той. 

Кръстев счита, че е учудващо договарянията сред ръководещите и протестиращите енергетици в Народното събрание да са непублични. Според него засекретяването е подозрително и е незаслужено към протестиращите, тъй като хората не знаят какво се приказва и договаря. 

Има заплаха от цялостно обезлюдяване на още един район в България, предизвести Кръстев. Синдикат " Подкрепа " предлага други възможности, разказани в 6-те точки, изпратени до държавно управление, парламент, президент.

" Затварянето на въглищните централи е световен проблем, обществен, геополитически и народен. Знаете, че енергийната сигурност е част от националната сигурност на една страна. Освен всичко друго, прекъсването ще докара до по-скъп ток за потребителите " - разяснява още той.

Предложението за общонационална стачка в системата на енергетиката ще бъде обсъждано на идния в понеделник конфедеративен съвет.
Източник: plovdiv24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР