Целта на обучението е да повиши компетентностите на служителите в

...
</TD
>Целта на обучението е да повиши компетентностите на служителите в
Коментари Харесай

УМБАЛ Свети Георги проведе курс за санитари

Целта на образованието е да увеличи компетентностите на чиновниците в УМБАЛ " Свети Георги “ ЕАД, заемащи служба " Санитар “, както и да усъвършенства трудовото им показване.

Ролята и задания на болничния санитар в хирургичния блок, хигиена, разчистване и стерилизация, сигурност при работата на чиновниците, както и правила за другарство с пациента са главните акценти по време на извършения курс. Основни ограничения за предварителна защита и надзор на вътреболничните инфекции са главните лекции в извършения курс за санитари в най-голямата болница в България, на които все още са участвали над 500 души.

Обучението се организира 2 пъти в годината в границите на два дни. Целта е обгръщане на всички чиновници, заемащи служба " Санитар “, без да се нарушава работния развой. Всяко от тях приключва с тестово изпитване, което е с към 97% успеваемост на извършения през август курс.

Над 200 души усъвършенстваха познанията си за хигиеничните правила и условия, боравене с препарати за разчистване и стерилизация, разделно събиране и вярно отклоняване на битов и биологичен боклук. Запознаха се по-добре със съблюдаване на разпоредбите за недопускане на вътреболничните инфекции. Изключително внимание бе обърнато на построяването на етично държание в връзката с пациентите и познаване на нормативната уредба, обвързвана с активността им.

Болницата разполага и с луминометричен способ за количествена оценка на почистването, за мигновено проучване на работната среда и ръцете на личния състав. Чрез осъществяване на експресна инспекция на качеството на разчистване на място, се обезпечава минимизиране на рисковете от инфекции, свързани с здравното обслужване. Анализът на резултатите от оценката на болничната хигиена и стерилизация, както и контролът на работата на личния състав обобщава повишение на компетенцията на чиновниците на служба “Санитар “ след първото извършено образование при започване на 2024 година.
Източник: plovdiv24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР