Приключи двудневният държавен турнир по стрелба с лък Дунавски стрели,

...
</TD
>Приключи двудневният държавен турнир по стрелба с лък Дунавски стрели,

Над 100 представители от 12 клуба взеха участие в държавния турнир по стрелба с лък Дунавски стрели

Приключи двудневният държавен шампионат по пукотевица с лък " Дунавски стрели ", в който присъединяване взеха над 100 представители на всички 12 клуба - членове на Българска федерация по пукотевица с лък от трите възрастови групи – мъже/жени, младежи/девойки и кадети/кадетки. Състезанието се организира на закрито в зала " Арена Русе " с поддръжката на Община Русе, а в награждаването на призьорите присъединяване взе и кметът.

" С вашето впечатляващо показване сътворихте същински състезателен празник, а отдадеността и пристрастеността, които проявихте през тези два дни, са вдъхновяваща проява на спортния дух. Честито на спечелилите, както и на всички, които участваха и способстваха за триумфа на този шампионат ", поздрави кметът състезателите и треньорите.

В 33-ото издание на шампионата русенският състезателен клуб " Джамбо 2006 “, който е главен уредник на конкуренцията, за следващ път приключи присъединяване си с голям брой призови места в другите дисциплини.

Русенските стрелци финишираха с първото място в дисциплината компаунд мъже-отборно, като оценката сграбчиха състезателите на състезателен клуб " Джамбо 2006 “ Овидио Ахиле, Александър Великов и Виктор Петров. В компаунд мъже 50+ златото завоюваха триото Валентин Маринов, Йордан Джамбазов и Станимир Мажгуров от русенския клуб.

В рекърв кадети самостоятелно златото сграбчи Преслав Милков. В рекърв мъже-отборно русенският клуб зае трето място, а в компаунд мъже самостоятелно Виктор Петров и Овидио Ахиле заеха първо и второ място.

В най-оспорваната самостоятелна дисциплинираност – рекърв мъже, състезателят на " Джамбо 2006 “ Иван Банчев завоюва бронзов орден. В рекърв младежи под 21 година Димитър Великов сграбчи среброто.

В дисциплините рекърв мъже 50+ и трите призови места завоюваха състезателите на русенския клуб Иван Йотов, Атанас Атанасов и Милен Шопов, като тримата победиха и в рекърв мъже 50+ отборно. При рекърв дами Симон Георгиева зае второто място, а при рекърв девойки под 21 години Марина Стефанова зае първо място. Александър Бальовски при мъжете в дисциплината гол лък завоюва сребърен орден.

В дисциплините компаунд мъже 50+ самостоятелно и компаунд мъже 50+ отборно призови места завоюваха състезателите на състезателен клуб " Джамбо 2006 “ Валентин Маринов, Йордан Джамбазов и Станимир Мажгуров. При рекърв дами 50+ златото сграбчи Доротея Кавръкова.

През тази година Русе ще бъде хазаин на още 2 национални, както и на 2 интернационалните надпревари.  В края на месец април навън в центъра на града ще се състоят финалите на интернационален шампионат по спортна пукотевица, а в края на септември в Русе сили ще премерят най-хубавите клубове от Европа в дисциплината олимпийски жанр.
Източник: ruse24.bg