Повече от 20 снегопочистващи машини продължават да чистят от снеговалежа

...
</TD
>Повече от 20 снегопочистващи машини продължават да чистят от снеговалежа
Коментари Харесай

Зимната пътна обстановка в Русенско е под контрол

Повече от 20 снегопочистващи машини не престават да чистят от снеговалежа и да обработват пътните настилки в Русенско срещу замръзване, с цел да се обезпечи безвредно пътешестване на водачите по републиканските пътища, които в района са малко над 500 километра, съобщи регионалният шеф Драгомир Драганов. Той посочи още, че все още няма снегонавявания и всички пътища в района са проходими при зимни условия. Към момента няма данни за обитаеми места без ток, вода и телекомуникации, разясни Драганов.

Той и заместникът му Георги Георгиев са в непрекъснат контакт с институциите, имащи отношение към зимната конюнктура. При утежняване на зимната конюнктура, сме подготвени да реагираме незабавно, увери регионалният шеф. Драганов моли към водачите, на които им следва пътешестване, да потеглят с коли, готови за зимни условия, да карат със съобразена скорост и да не подхващат рискови маневри. При нужда от пътноподдържащата компания могат да включат още техника за разчистване и опесъчаване на пътищата в региона. Поради ниските температури са вероятни и заледявания.

Припомняме, че от събота вечерта в Русенско стартира лек снеговалеж, като все още снежната завивка в региона е към 2 – 3 см. Снеговалежите обаче се чака да продължат и даже да се засилят през днешния ден и на следващия ден, като тук-там снежната покрива може да доближи към 15 см. Вятърът също ще се усили леко, само че поривите му ще бъдат не повече от 40 км/ч. От вторник нататък дните ще бъдат ясни и без превалявания, само че с доста ниски температури. На места в региона живакът рано заран ще демонстрира под -10 градуса. Такова времето се чака да се задържи до края на идната седмица.
Източник: ruse24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР