По повод 16 април - Ден на Българската конституцията във

...
</TD
>По повод 16 април - Ден на Българската конституцията във
Коментари Харесай

Благоевград си спомня за приемането на Търновската конституция

По мотив 16 април - Ден на Българската конституцията във фоайето на Съдебната палата в Благоевград е подредена галерия " Всичко се състои в нашите сдружени сили. 140 години от Учредителното национално заседание и приемането на Търновската конституция. “

Мащабната експозиция основана от Народното събрание на Република България със съдействието на Държавна организация " Архиви " включва общо 40 фотоса. Експозицията показва исторически и биографични данни за народните представители от състава на Учредителното заседание, техни портрети и документи за активността им. Показани са моменти от работата върху Търновската конституция, както и развиването на конституционния развой на фона на историческите събития, които го следват.

Виртуална разходка ще води посетителите в музей " Възраждане и Учредително заседание “-гр. Велико Търново, посредством особено конфигуриран интерактивен екран в Съдебната палата.

Изложбата ще остане подредена във фоайето на Окръжен съд-Благоевград до 17 април 2025 година, като жителите и гостите на града могат да прегледат историческите пана всеки работен ден от 8:30 до 17:00 часа, а входът е свободен.
Източник: blagoevgrad24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР