От днес, 1 септември, ще бъде въведен режим за платено

...
</TD
>От днес, 1 септември, ще бъде въведен режим за платено
Коментари Харесай

Важно напомняне за новите платени зони за паркиране в Русе

От през днешния ден, 1 септември, ще бъде въведен режим за платено краткотрайно паркиране в избрани зони на територията на града. Новите зони обгръщат сектора на ул. " Тома Кърджиев “ от двора на СУ " Христо Ботев “ до ул. " Отец Паисий “, ул. " Отец Паисий “ - от бул. " Славянски “ до ул. " Тома Кърджиев “, както и пространството пред Регионалния исторически музей - от ул. " Александровска “ до ул. " Рила “.

На посочените улици към този момент са сложени нужната хоризонтална и отвесна маркировки, както и указателни табели, които осведомят за работното време на зоните и методите за възнаграждение. За улеснение на жителите са инсталирани три паркомата, които разрешават разплащане в брой, посредством ПОС терминал или чрез QR код.

В интервала от 1 до 5 септември в това число ще бъде въведен гратисен режим, в границите на който нарушителите няма да бъдат глобени. Това оповестяват от общината.

За повече информация жителите могат да се обръщат към шеф бранш " Платено паркиране и репатриране “ на телефон 0882 838 311.

Промените са във връзка със Заповед № РД-01-1438/22.05.2024 година на кмета и на съображение Решение № 522 на Общински съвет - Русе, признато с Протокол № 26/31.03.2009 г.
Източник: ruse24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР