Налице е нова опасна тенденция вследствие на употребата на райски

...
</TD
>Налице е нова опасна тенденция вследствие на употребата на райски
Коментари Харесай

Опасна тенденция сред младежите в Пловдив

Налице е нова рискова наклонност в резултат на използването на божествен газ, предизвестяват лекарите от най-голямата болница у нас УМБАЛ " Свети Георги “ в Пловдив. Редица младежи са признати с измръзване, откакто са използвали рисковото вещество. Те са получили тежки и дълбоки провали по кожата и лекуването им ще е дълготрайно.

В Клиниката по пластично-възстановителна и естетична хирургия лекар Йордан Мегенов описа пред NOVA, че е приел трима младежи с измръзване от божествен газ единствено в границите на месец.

" Младежи от 18 до към 30-годишна възраст. Пристигат със признаци по-скоро локално на мястото на измръзването, което е сред бедрата, защото те - стискайки бутилката с газа,развивайки го и раздувайки го в балон, губят сензитивност и се получават тези дълбоки изгаряния или по-точно измръзвания. Като признаците им чисто редовно при нас не се виждат толкоз, тъй като те идват дълго време, откакто са използвали газа. Травмите се получават по вътрешната повърхнина на бедрата ", изяснява лекар Йордан Мегенов, Клиника по пластично-възстановителна и естетична хирургия в УМБАЛ " Свети Георги ".

Обикновено тези пациенти идват прекомерно късно, когато нараненото място е изгубило чувствителността си и най-често се стигна до операционната маса, описват лекарите.

" Травмата от измръзване от райския газ може да се съпостави с изгаряне от горещо олио или от опарване с вряла вода. Лечението много често е много дълго, защото са дълбоки провалите ", акцентира лекар Мегенов.
Източник: plovdiv24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР