Началото на европейското турне на пианистката Венета Нейнска е на

...
</TD
>Началото на европейското турне на пианистката Венета Нейнска е на
Коментари Харесай

Вълнуваща възможност за пловдивчани

Началото на европейското турне на пианистката Венета Нейнска е на 23 ноември в Пловдив на най-хубавия концертен роял в България. Завладяваща сантиментална стратегия показва пианистката от международната сцена Венета Нейнска на 23 ноември в Дома на културата “Борис Христов ".

Този концерт слага началото на европейското турне на именитата ни пианистка, концертираща в цяла Европа, в което следват концерти в Гьотеборг, Швеция и Лозана, Швейцария. Най-добрият концертен роял “Стейнуей " в България ще звучи в този незабравим концерт, включващ разтърсващи творби на най-обичаните и прочувствени композитори като Шопен и Рахманинов - имена, които носят незабравимо прекарване за всеки познавач на класическата музика. Пловдив още веднъж се трансформира в център на значима културна демонстрация с необичаен късмет да се чуе сбирка от най-сложните и известни творби за пиано.

Шедьовърът на Фредерик Шопен, 24 прелюда, е директно повлиян от “Добре темперирано пиано " на Й. С. Бах, като всяка пиеса е композирана в друга тоналност. По този метод, първата половина на програмата показва цялостния избор от направления в границите на тоналната музика. Музиката обаче, сходна на живота в своите времеви ограничавания, непредсказуемост и неограничен прочувствен диапазон, надвишава елементарния избор. Тя се задълбочава в главните човешки полезности като обич, наслада, тъга, гибел и смисъл.

Подобно на метода, по който композиторите подробно възнамеряват своите композиции, хората постоянно се пробват да оформят живота си с деликатни планове. Но все пак, изборът на житейска посока постоянно ни води до изненадващи пътища.

Тази вдъхновяваща и провокираща мисловно стратегия, озаглавена " Пътища и направления “, показва изключителния надзор на клавиатурата, с който Венета Нейнска реализира изтънчени темброви нюанси и доближава до трагични музикални кулминационни точки.

Програма:

Фредерик Шопен (1810 - 1849) - 24 Прелюда, оп. 28

Фриц Крайслер / Сергей Рахманинов - Liebesleid & Liebesfreud

Сергей Рахманинов (1873 – 1943) - Елегия oп. 3, № 1

Мануел де Файя (1876 - 1946) - Танц № 2 из операта “Животът е къс "

Кристоф Вилибалд Глук / Джовани Сгамбати - Мелодия из операта " Орфей "

Франц Шуберт / Ференц Лист - “Гретхен на чекръка "

Ференц Лист (1811-1886) - Унгарска рапсодия №2
Източник: plovdiv24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР