Изпълнението на поетите ангажименти от строителите, EVN и ВиК за

...
</TD
>Изпълнението на поетите ангажименти от строителите, EVN и ВиК за
Коментари Харесай

Отпушват трафика в района на Централна гара

Изпълнението на поетите задължения от строителите, EVN и ВиК за пробива " Модър - Царевец " е обсъждано на контролна среща в община Пловдив този следобяд, заяви за  Plovdiv24.bg  заместник-кметът по строителство инж. Тошо Пашов.

Препотвърдено е, че до 31 декември ще бъдат изместени водопроводите и кабелите високо напрежение и ще се почисти площадката, с цел да се отвори от 1 януари територия за работа на строителната компания " Драгиев и ко " за дотъкмяване на автомобилния пробив. 

След 8 януари ще се започват дейностите по кръстовището на улиците " Царевец " и " Солунска ", а от март ще се работи в посока към бул. " Пещерско шосе ". 

Най-късно до два дни ще бъде пуснато придвижването в кръговото на централна жп гара в посока към бул. " Руски " и ул. " Иван Вазов ". Забавянето е поради проблем със светофара на бул. " Христо Ботев ", който би трябвало да се в профил преди стартирането на трафика. Възстановяването ще облекчи трафика в региона на гарата.

Под въпрос е обаче дали до края на седмицата ще бъде асфалтиран целият бул. " Дунав ", заяви зам.-кметът. Засега не е ясно дали строителната компания ще успее да завърши сектора до " Васил Априлов ", или единствено до " Победа ", разяснява заместник-кметът.
Източник: plovdiv24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР