Днес в Окръжен съд – Пловдив се състоя официална церемония

...
</TD
>Днес в Окръжен съд – Пловдив се състоя официална церемония
Коментари Харесай

Двама младши съдии встъпиха в длъжност в Пловдивския окръжен съд

Днес в Окръжен съд – Пловдив се състоя публична гала по встъпване в служба на младшите съдии Ина Лазарова и Радослав Георгиев, назначени в осъществяване на решение на Съдийската гилдия на Висш съдебен съвет, изпълняваща функционалностите на Висш правосъден съвет. Двамата поставиха клетва и подписаха клетвен лист в наличието на магистрати от Окръжния съд. Заместник-председателят на съда госпожа Николинка Цветкова ги приветства с добре пристигнали и им пожела здраве и професионални триумфи.

Ина Лазарова и Радослав Георгиев стават част от магистратския състав на Окръжен съд – Пловдив след сполучливо изискан конкурс и образование в Националния институт на правораздаването. Ина Лазарова ще преглежда наказателни, а Радослав Георгиев – цивилен каузи.

Ина Лазарова е ученик на ЕГ " Пловдив “ в Пловдив, а Радослав Георгиев на ПГ " П. К. Яворов “ в Петрич. И двамата са приключили компетентност " Право “ в СУ " Климент Охридски “, след което са работили в адвокатски фирми на частни правосъдни реализатори до избора им за младши съдии.
Източник: plovdiv24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР