Днес, 13 май 2025 г., в зала Сименс 2Г.204 на

...
</TD
>Днес, 13 май 2025 г., в зала Сименс 2Г.204 на
Коментари Харесай

Среща със студенти за дигитализацията във ВиК сектора се проведе в Русенския университет

Днес, 13 май 2025 година, в зала Сименс 2Г.204 на Русенския университет се организира среща със студенти, отдадена на дигитализацията във ВиК бранша и приложението на BIM (Building Information Modeling) в ръководството и проектирането на водна инфраструктура.

Събитието е част от национална самодейност на Фондация за развиване на водния бранш, която цели да запознае младежите с новите технологии, изменящи бранша – от цифрови двойници, VR действителност и 3D моделиране до потребление на IoT датчици,  и софтуерни решения за ръководство на ВиК мрежи.

Инж. Благой Козарев, ръководител на Комисията по професионална нравственос към Камара на строителите в България, заместник-председател на " Българска асоциация по водите “ и създател на " Фондация за развиване на водния бранш “ и Спасен Никифоров, стажант в " Райкомерс Конструкшън “ ЕАД, показаха тематиката по наличен и на практика насочен метод, като споделиха действителни образци от бранша и подчертаваха върху опциите за кариерно развиване в България.

На събитието участваха студенти от инженерни, строителни, екологични и ИТ специалности и техни преподаватели, които се интересуват от устойчиви инфраструктурни решения и софтуерни нововъведения, оповестиха от Русенския университет " Ангел Кънчев ".
Източник: ruse24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР