Тази декларация е важна стъпка в развитието на нашите отношения,

...
Тази декларация е важна стъпка в развитието на нашите отношения,
Коментари Харесай

Радев към Зеленски: Не приемам предоставянето на боеприпаси от резервите на България

Тази декларация е значима стъпка в развиването на нашите връзки , само че аз не одобрявам изпращането на муниции от запасите на нашите страни. Отбранителните качества на България не трябва да отслабват, тъй като средата за сигурност е задоволително тревожна и в нашия район. Това съобщи президентът Румен Радев към украинската делегация в президенстството, водена от президента на Украйна Володимир Зеленски, съобщи Дарик.

" Конфликтът придобива нови измерения. Това за нас е извънредно сензитивна тематика. С всеки минал ден рискът в Европа пораства, в това число рискът от радиоактивно замърсяване ", уточни българският държавен глава.

" Ние следим с паника по какъв начин бойните дейности стават все по-ожесточени и умират от ден на ден хора, в това число от българската общественост в Украйна, както и рискът към Запорожката АЕЦ. Конфликтът се трансформира в битка на безсилие , което изтощава стопанските системи освен на Украйна, само че и на европейските страни, само че изостря и общественото напрежение ", разяснява българският президент.

Радев уточни, че " този спор няма военно решение ".

" Все повече и повече оръжие мъчно води това решение. Година и половина чакаме решение, само че виждаме, че то не се получава. Важно е в тази връзка да обръщаме внимание за поредни старания за деескалация , за преустановяване на огъня , с мирни средства на дипломацията. Знам какъв брой е мъчно. Надявам се по-скоро да забележим спокойно решение, изключително в светлината на дълбоките исторически връзки сред нашите нации ", обърна се Радев.

" За мен това изрично е война, неведнъж използвах думата " война ", обърна се Радев към Зеленски.

" Украйна има своето място, уповавам се по-скоро в Европейски Съюз ", уточни той.

" Чуваме думата " победа ". Ние желаеме да чуваме думата " мир ". И водещите старания да бъдат реализиране на " мир ". Вярвам, че не сме употребявали всички средства на дипломацията в тази посока, а не задълбочаване на конфикта ", съобщи още Радев.

Източник: struma.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР