Програма за събота: Циципас, Медведев и Швьонтек в битки за място на 1/8-финалите
Тазгодишното издание на Ролан Гарос е в разгара си и откакто през вчерашния ден четирима от огромните любимци в лицето на Новак Джокович, Рафаел Надал, Карлос Алкарас и Александър Зверев си подсигуряваха присъединяване в осминафиналната фаза на конкуренцията, през днешния ден е ред и на състезателите, които попаднаха в долната половина, да опитат да си проправят път към етапа на най-хубавите 16.
Това значи, че в деяние на корта ще забележим международния №2 Даниил Медведев, финалиста от предходната година Стефанос Циципас, както и Андрей Рубльов. Като част от вечерната сесия на " Филип Шатрие " пък ще можем да следим срещата сред 19-годишния Холгер Руне и локалния любим Юго Гастон, които демонстрираха превъзходна игра дотук и отстраниха надлежно Денис Шаповалов и Алекс Де Минор.
При дамите пък ще имаме опцията да се насладим на играта на Ига Швьонтек, Паула Бадоса и Арина Сабаленка, а с изключение на тях ще можем да проследим с интерес и изявите на изненадата на шампионата Леолия Жанжан.
Програмата за Ден 7 в Париж:
Корт " Филип Шатрие " (начало 13:00 часа):
1. Ига Швьонтек - Данка Ковинич
2. Цинвен Женг - Ализе Корне
3. Жил Симон - Марин Чилич
4. Холгер Руне - Юго Гастон (не преди 22:00 часа)
Корт " Сюзан Ленглен " (начало 12:00 часа):
1. Ирина Камелия Бегу - Леолия Жанжан
2. Миомир Кецманович - Даниил Медведев
3. Паула Бадоса - Виктория Кудерметова
4. Микаел Имер - Стефанос Циципас
Корт " Симон Матьо " (начало 12:00 часа):
1. Макензи Макдоналд - Яник Синер
2. Камила Джорджи - Арина Сабаленка
3. Давид Гофен - Хуберт Хуркач
4. Мадисън Кийс - Елена Рибакина
Корт 14 (начало 12:00 часа):
1. Андрей Рубльов - Кристиан Гарин
2. Джесика Пегула - Тамара Зиданшек
3. двойков мач
4. Каспър Рууд - Лоренцо Сонего
Пълния график за деня можете да разгледате тук:
Saturday schedule at, with Rune-Gaston at night on Chatrier.
The last time Gaston played a night match in Paris against a player born in 2003, Alcaraz *that* colapse in Bercy.
— José Morgado (@josemorgado)
Това значи, че в деяние на корта ще забележим международния №2 Даниил Медведев, финалиста от предходната година Стефанос Циципас, както и Андрей Рубльов. Като част от вечерната сесия на " Филип Шатрие " пък ще можем да следим срещата сред 19-годишния Холгер Руне и локалния любим Юго Гастон, които демонстрираха превъзходна игра дотук и отстраниха надлежно Денис Шаповалов и Алекс Де Минор.
При дамите пък ще имаме опцията да се насладим на играта на Ига Швьонтек, Паула Бадоса и Арина Сабаленка, а с изключение на тях ще можем да проследим с интерес и изявите на изненадата на шампионата Леолия Жанжан.
Програмата за Ден 7 в Париж:
Корт " Филип Шатрие " (начало 13:00 часа):
1. Ига Швьонтек - Данка Ковинич
2. Цинвен Женг - Ализе Корне
3. Жил Симон - Марин Чилич
4. Холгер Руне - Юго Гастон (не преди 22:00 часа)
Корт " Сюзан Ленглен " (начало 12:00 часа):
1. Ирина Камелия Бегу - Леолия Жанжан
2. Миомир Кецманович - Даниил Медведев
3. Паула Бадоса - Виктория Кудерметова
4. Микаел Имер - Стефанос Циципас
Корт " Симон Матьо " (начало 12:00 часа):
1. Макензи Макдоналд - Яник Синер
2. Камила Джорджи - Арина Сабаленка
3. Давид Гофен - Хуберт Хуркач
4. Мадисън Кийс - Елена Рибакина
Корт 14 (начало 12:00 часа):
1. Андрей Рубльов - Кристиан Гарин
2. Джесика Пегула - Тамара Зиданшек
3. двойков мач
4. Каспър Рууд - Лоренцо Сонего
Пълния график за деня можете да разгледате тук:
Saturday schedule at, with Rune-Gaston at night on Chatrier.
The last time Gaston played a night match in Paris against a player born in 2003, Alcaraz *that* colapse in Bercy.
— José Morgado (@josemorgado)
Източник: tennis.bg
КОМЕНТАРИ