Татяна Мария и Пейтън Стърнс се класираха за финала на

...

Татяна Мария ще защитава титлата си на финала в Колумбия

Татяна Мария и Пейтън Стърнс се класираха за финала на шампионата по тенис на клей в Богота (Колумбия) с награден фонд над 259 хиляди $. Защитаващата купата си от предходната година германка се наложи с 6:3, 6:4 против Франческа Джоунс.  Мария завоюва след 95 минути, само че падналият дъжд наложи спирането на мача за повече от три часа и половина.

22-годишната британка, заемаща 817-то място в международната класация, доближи до дебютен полуфинал в шампионат на WТА по време на своята кариера, до момента в който Татяна Мария има общо 11 поредни победи в Богота.

Пейтън Стърнс, която е на 21 години, доближи за първи път до край в шампионат на женската тенис асоциация след успеха си с 3:6, 6:2, 6:2 против четвъртата сложена Камила Ракимова от Русия.

Американската тенисистка реализира поврат, като записа 27 печеливш удара и завърши дуела след 134 минути.

Снимки: Gettyimages