Татяна Дончева обсъди с Българската стартъп асоциация BESCO нуждата от

...
Татяна Дончева обсъди с Българската стартъп асоциация BESCO нуждата от
Коментари Харесай

Татяна Дончева обсъди с BESCO нуждата от законодателни промени за насърчаване на новосъздадените компании

Татяна Дончева разиска с Българската стартъп асоциация BESCO потребността от законодателни промени, с цел да се улесни и насърчи бизнесът и съществуването на новосъздадени компании у нас.

Сред стъпките, които новият парламент би трябвало да утвърди, е въвеждането на нов тип сдружение в Търговския закон - договорно акционерно сдружение, благоприятни условия за по-бърза разпродажба на компании, цифрово регистриране на акции, цифрови трудови книжки , улеснено присъединяване на започващите компании в публични поръчки.

За " Изправи се! Мутри вън! " устойчивия напредък на стопанската система, поддръжката за дребния бизнес и облекчаването на административната и данъчната тежест са измежду главните цели. Сред основните оферти на обединението са въвеждане на електронно държавно управление , анулация на част от разрешителните режими и замяната им с уведомителни, понижаване на лицензионните режими в сходство с европейските практики за въздържане на ненужната администрация, повишение на прага за наложителна регистрация по Данък добавена стойност от 50 000 лева на 200 000 лева

Татяна Дончева удостовери позицията на " Изправи се! Мутри вън! " за основаване на транспарантна и конкурентна бизнес среда , която да не облагодетелства избрани лица, а да основава равни благоприятни условия.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР