Търсенето на дивото животно в Шуменското плато продължава. Нови мерки

...
Търсенето на дивото животно в Шуменското плато продължава. Нови мерки
Коментари Харесай

Примамват хищника в Шуменското плато с кървави следи

Търсенето на дивото животно в Шуменското плато продължава. Нови ограничения за издирването на пантерата бяха разисквани от спешния щаб в общината. Директорът на Дирекция „ Национален парк Централен Балкан “ Георги Кръстев изясни за Бтв, че към този момент са заложени огромна част от фотокапаните.

Поставят се „ кървави следи “ в региона, с които се цели да се притегли вниманието на хищника. В региона на издирването е подложен един железен кафез с стръв и 15 наземни клопки, които се засилват при стъпване на хищника. Според него повече не са нужни.

Кръстев разясни, че животното няма да бъде засегнато, задачата е да се забави, с цел да бъде упоено.

„ Надявам се довечера или най-късно на следващия ден да имаме резултат. Най-малкото да установим дали хищникът е на локализираното място. Единственият метод да го заловим е да го накараме да излезе да се храни или да пие вода. Въпрос на време е да разберем дали е в региона “, уточни за Бтв Кръстев.

Той посочи, че клопките работят при всички хищници.  

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР