Тарифите на такситата във Варна се повишават от първи май.

...
Тарифите на такситата във Варна се повишават от първи май.
Коментари Харесай

Повишават минималните тарифи на такситата във Варна от 1 май

Тарифите на такситата във Варна се покачват от първи май . Общинският съвет е одобрил настояването на таксиметровите водачи за актуализация на цените. Това оповестяват от пресцентъра на съвета.

Минималната дневна цена се покачва на 1.30 лева, а нощната - на 1.50 лева В момента цените са надлежно 1.05 лева и 1.15 лева Но непроменени остават оптималните цени. Дневната се резервира 2 лева, а нощната - 3 лева за километър.

Актуализацията е аргументирана с нарастването на минималната работна заплата - с 31% по отношение на 2022 година, както и с повишаването на аварийните елементи и по-високите цени за труд в автосервизите.

Припомняме, че предходната седмица таксиметровите водачи излязоха на митинг за усилва на минмалната цена. Шофьорите неколкократно са отправяли такова искане до варненския Общински съвет, но отговор не получаваха.
 Таксиметровите водачи във Варна излязоха на митинг
Таксиметровите водачи във Варна излязоха на митинг

Те упорстват за повдигане на цената за превоз
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР