Собствениците на Ф1: Не сме тук да угаждаме на всички
Търговският шеф на Формула 1 Шон Братчес насочи недвусмислено обръщение към тимовете, като сподели, че решенията за бъдещето ще се вземат единствено от Либърти Медиа.
Досега новите притежатели и тимовете имаха тежки полемики по отношение на техническите правила и разпределението на финансите. Първо Ферари се опълчиха на предложенията, които не им изнасят и предизвестиха, че може да изоставен шампионата. Подобни бяха изявленията и на Мерцедес.
Шон Братчес не наподобява доста разчувстван от заканите. Той въпреки всичко споделя, че се отворени към известни взаимни отстъпки, само че финалното решение за бъдещето на спорта ще бъде напълно в ръцете на Либърти.
"Мисля че всички схващат какво желаеме да реализираме, само че не всички са съгласни " изясни Братчес. Той съобщи, че новото управление желае да усъвършенства конкурентната среда в спорта, тъй като това не се случи, почитателите ще се оттеглен. "Фокусирани сме върху това да създадем най-хубавото за феновете на Ф1 ".
"Ако вземете отбори от Висшата лига в Англия като Суонси да вземем за пример, техните почитатели евентуално са наясно, че отборът няма да завоюва шампионата, само че пък желаят да гледат мачове против Арсенал, Челси, Манчестър сити, Тотнъм или Ливърпул, тъй като може да се реализира някоя победа ".
"Ние не сме тук да угаждаме на всички. Ние сме тук да създадем този спорт толкоз популярен, колкото може да бъде. Това е огромната ни цел. "
Повече информация за Формула 1 можете да прочетете на уеб страницата formula1.sportal.bg
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




