Танцовата компания Варна Денс Театър представя новия си спектакъл Послания

...
Танцовата компания Варна Денс Театър представя новия си спектакъл Послания
Коментари Харесай

Танцов спектакъл по стихове на Никола Илиев гледаме тази вечер във Варна

Танцовата компания " Варна Денс Театър " показва новия си театър " Послания " по стихове на варненския стихотворец Никола Илиев.

Представлението ще бъде показано на 26 февруари от 19:00 ч. в държавна такса „ Стоян Бъчваров “ във Варна, напомня Moreto.net.

„ Ако решиш, че аз съм ти нужен

и в моята душа потърсиш храм

за твоята душа – да не изчезне –

открий ме с взор. Да останеш там. “

„ Вариации II “, Никола Илиев
„ Послания “ е прочувствен театър, който с танц, лирика и музика стига до фена, с цел да му опише за следата, която оставяме след себе си. Произведението, което варненската аудитория има опцията да съпреживее с артистите в края на февруари, е въодушевено от творбите на поета Никола Илиев (1946 – 2002) – създател, белязал с почерка си поетичното завещание на морската столица.

В спектакъла вземат участие танцови актьори с богат театрален опит, изпълнявали основни функции във водещи театри в страната. Билети на касата на Държавна опера – Варна.

Всеки, който желае да наблюдава „ Посланията “ на " Варна Денс Театър ", ще отвори очи за житейска философия, предадена от татко на деца, и ще почувства лековита деликатност, подарена от стихотворец на читатели и разказана на езика на танца. Как груповото и персоналното завещание са свързани, по какъв начин наподобяват, дишат в собствен темп и не престават пътищата, варненската аудитория ще разбере на 26 февруари, от 19:00 ч. на съществена сцена на държавна такса „ Стоян Бъчваров “.
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР