Танцовата двойка Любомир Якимов и Валентина Маркова триумфира за втора

...

Любомир Якимов и Валентина Маркова триумфира за втора поредна година на турнира София Данс Оупън

Танцовата двойка Любомир Якимов и Валентина Маркова победи за втора поредна година в латиноамериканските танци на интернационалния шампионат " София Данс Оупън ". Победители на стандарт станаха Христо Христов и Павлина Цончева. Над 350 танцови двойки от шест страни - Македония, Сърбия, Молдова, Русия, Гърция и България участваха в танцовата конкуренция, която се организира през уикенда в столичната зала " Триадица ". Призьори бяха излъчени в другите категории от 7 години до най-големите над 19 годишна възраст. Атмосферата в залата беше приповдигната, а звук за това дадоха с осъществяването на танцовите дуети от другите народи. Безспорно най-интересно и оспорвано беше надпреварата при най-големите над 19 години, където българските танцови двойки Якимов - Маркова и Христов - Цончева заеха първите места.

Успоредно с второто издание на интернационалния шампионат по спортни танци " София Данс Оупън 2019 " се организира и народен шампионат по клас и възраст. С него беше обещано началото на наситения състезателен календар на Българска федерация по спортни танци.

Следващото събитие е шампионат за купата на Общините на област Монтана на 23 март.