А такса за износени зъби, кога?
Таман минаха изборите и властта си пристигна на думата - отново се ускори да ни нагърби с още една цена, този път обсъжданата и преди близо 4 години „ такса водомер ”. С неразбираеми и комплицирани претекстове, само че пък за какво да не се съберат още пари по познатия паразитен и най-лесен метод! Както с мъка се майтапим с един сътрудник – значимо е да се събират повечко пари от народа, с цел да има предостатъчно за крадене в ръководството.
Новият данък щели да го нарекат „ такса водомер ”. Защо по този начин не е ясно, щом водомерите си ги купуваме ние, потребителите, и сами си плащаме да ни ги слагат в жилищата. Новата-стара концепция идва от страна на Министерството на районното развиване и благоустройството /МРРБ/, в което любознателните читатели са наясно, че бюджетните ни пари потъват като вода в пясъци.
В това ведомство очевидно са глухи и слепи за многото рецензии на водоподливащата им хрумка,
щом отново я пробутват сякаш за публично разискване. Нали сте наясно, че този „ либерален инструмент ” у нас е изцяло изкористен и на тези, които държат и хляба и ножа никак не им дреме какво мислят жителите!?
Досега ценообразуването на водата, там където тече и там, където никаква я няма /в над 400 селища!/, само че се прави за три типа услуги - снабдяване на водата до парцела, отвеждането й и пречистването й. Всяка от тези съставни елементи има обособена цена, само че тя се начислява на база на потребеното за месеца количество вода.
Това обаче на бюрократите им се вижда малко и по тази причина в плана на Закон за водоснабдяването и канализацията оферират новото оскъпяване посредством такса " водомер ". От него ще пострадат всички притежатели на необитаеми парцели, които ще би трябвало да заплащат за това, без значение дали употребяват живителната течност или не. Според специалистите и всички останали ще би трябвало да се бъркат по-дълбоко, в случай че не бъде редуцирана цената на водата, което едва ли ще се случи.
Кога е било у нас нещо да нарастне, а след това, при смяна на събитията, цените да паднат.
Не, такова нещо тука в никакъв случай не се случва. И за това би трябвало да „ благодарим ” на регулаторите, които хрантутим.
Впрочем, някъде прочетох, че служителите в районното министерство били загрижени за служителите във „ В и К ” бранша и поради тази угриженост правели въпросните оферти. Да не си помислите, че щом всички ние им плащаме заплатите, са се загрижили за нашето благоденствие! Не, няма такова нещо.
Но има друго -
правната основа за взимане на такси е осъществяването на услуга от държавен орган или опция за приемане на услуга.
Т.е. каква ще е тази „ такса водомер ” като отсреща я няма услугата в празните жилища, а останалите си заплащат настрана за довеждането и отвеждането на водата до жилищата им. Или желаят да плащаме двойно и тройно за калпавите „ услуги ” и откровени спекулации с естествени, национални запаси!
И както е тръгнало, за какво да не вкарат и някоя такса за изтърканите и износените ни зъби като по султанското, робско време?!
Този коментар показва персоналното мнение на създателя и може да не съответствува с позициите на novini.bg




