Тълси Габард е подала оставка от поста на директор на

...
Тълси Габард е подала оставка от поста на директор на
Коментари Харесай

Ръководителката на националното разузнаване на САЩ Тълси Габард подаде оставка

Тълси Габард е подала оставка от поста на шеф на националното разузнаване на Съединени американски щати, съобщи Ройтерс, като се базира на телевизия " Фокс Нюз ", написа Българска телеграфна агенция.

Така тя става четвъртата жена на висока позиция в администрацията на американския президент Доналд Тръмп, която напуща поста си, през последните три месеца.

Министърката на труда Лори Чавес-Деремър подаде оставка в края на предишния месец след изказвания за злоупотреби в нейното министерство.

Кристи Ноум бе уволнена от поста на министър на вътрешната сигурност през март, а Пам Бонди напусна поста си на правосъден министър и основен прокурор по-малко от месец по-късно, напомня Ройтерс.

За жал, Тълси Габард напуща администрацията на 30 юни, съобщи през днешния ден американският президент Доналд Тръмп, представен от Ройтерс.

Така той удостовери отдръпването на Габард от поста на шеф на националното разузнаване на Съединени американски щати.

Тръмп разгласи, че длъжността ще се извършва от първия заместник-директор Арън Лукас.

По-рано през днешния ден Ройтерс осведоми, че Габард е подала оставка, като се базира на телевизия " Фокс Нюз ".

Тя става четвъртата жена на висока позиция в администрацията на Тръмп, която напуща поста си, през последните три месеца.

Министърката на труда Лори Чавес-Деремър подаде оставка в края на предишния месец след изказвания за злоупотреби в нейното министерство.

Кристи Ноум бе уволнена от поста на министър на вътрешната сигурност през март, а Пам Бонди напусна поста си на правосъден министър и основен прокурор по-малко от месец по-късно, напомня Ройтерс.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР