Талибаните започнаха да навлизат в Кабул от всички страни, съобщи

...
Талибаните започнаха да навлизат в Кабул от всички страни, съобщи
Коментари Харесай

Кабул е под обсада, талибаните нахлуват от всички страни

Талибаните започнаха да навлизат в Кабул от всички страни, заяви афганистанският министър на вътрешните работи, представен от Ройтерс.
Ръководството на талибаните заповяда на бойците да се въздържат от принуждение в Кабул, да разрешат безвредна евакуация на искащите да изоставен столицата и да накарат дамите да се укрият в предпазени региони.
Трима афганистански публични представители съобщили на Асошиейтед прес, че талибаните са навлезли в покрайнините на Кабул.
Талибаните твърдят, че не възнамеряват да завладяват Кабул със мощ, заяви Асошиейтед прес. "Ничий живот, благосъстоятелност или достолепие няма да пострадат, а животът на жителите на Кабул няма да бъде заплашен ", обявиха бунтовниците, откакто по-рано през днешния ден навлязоха в предградията на афганистанската столица.
Държавни чиновници под паника напущат офисите си, американски хеликоптери започнаха да кацат в региона на посолството на Съединени американски щати, с цел да изтеглят дипломатите, до момента в който талибаните затягаха обръча към столицата, разказват обстановката репортери на организацията на място.
Талибаните имат заповед да останат пред портите на Кабул и да не навлизат в града, съобщи техният представител Забиула Муджахид, представен от Франс прес.
Жител на едно от столичните покрайнини съобщи пред организацията, че там има въоръжени талибани, само че не се водят боеве.
Президентският замък заяви в Twitter, че се чуват изстрели в доста региони към Кабул, само че силите за сигурност, в съгласуваност с интернационалните сътрудници, управляват града, съобщи Ройтерс.
Американски публични представители декларирали пред организацията, че дипломатите са откарани от посолството в укрепения регион Вазир Акбар Хан.
Представители на талибаните водят договаряния с афганистанското държавно управление за спокойно влизане в Кабул, заяви локалната телевизия "1 ТВ ", представена от ТАСС. По данни на друга телевизия, "Толо нюз ", талибаните твърдят, че задачата на тези договаряния е "приключване на процеса по предаване на града под техен надзор в безвредни условия ".
Телевизия "Ал Арабия " заяви за конфликти сред армията и талибаните в покрайнините на Кабул. Центърът на столицата - "Зелената зона ", където се намират задграничните посолства, е под контрола на американските войски, които обезпечават и сигурността на столичното летище
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР